Неділя, 03.12.2023, 10:59
Зеленодольський професійний ліцей запрошує на навчання!
Вітаю Вас Гість | RSS
Выпадающее меню на CSS3 | Материалы сайта RUSELLER.COM
Пошук
Інформація
Мат-техн. база ЗПЛ
Контакти

місто Зеленодольськ

просп.Незалежності 5

тел: 068-764-46-69

е-mail:  

zpl16zel@ukr.net

Ми у Facebook

Наш  YouTube


Календар
«  Грудень 2023  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вхід на сайт

Профорієнтаційна робота

Профорієнтаційна робота з електротехнічного напрямку ЗПЛ

Сьогодні питання  формування контингенту є одним з пріоритетних для кожного ПТНЗ. Час вимагає нових підходів до цієї роботи. Роботу з профорієнтації потрібно спланувати так, щоб вона бул а спрямована на особистість, професійне самовизначення випускника школи у виборі професії та навчального закладу і носила не циклічний , а системний характер.

Зварювальник – професія відповідальна, майже віртуозна, від якості роботи якого залежить багато чого – довговічність та стійкість будівельних конструкцій, робота і термін служби різної техніки.

Зварювальник, як професія, підрозділяється на такі спеціалізації: електрозварник ручного дугового зварювання, газозварник, оператор автоматичних зварювальних апаратів. Робітники всіх цих спеціальностей займаються однією справою – з’єднанням металевих конструкцій, складних апаратів, деталей, вузлів методом сплавлення металів. Від майстерності зварників залежить якість зварювальних швів. Будь-які помилки, недбалість, що допускаються в роботі, можуть призвести до катастрофічних наслідків. Страшно подумати, до чого могла б привести неякісна робота по зварюванню нафто- чи газопроводів. Зварювальник-професіонал повинен знати електротехніку, технологію плавлення металів, властивості газів, що застосовуються для антиокислення, методи і принципи дії агрегатів та обладнання, що використовується. Велике значення має дотримання техніки безпеки та виробничої санітарії.

Умови праці.

 • Працює як у приміщенні, так і на відкритому повітрі. Можливе виконання робіт на висоті і в дуже незручних та небезпечних позах.
 • Велике навантаження на опорно-руховий і зоровий апарат.
 • Для захисту від теплових і світлових випромінювань використовує спецодяг і маску (щиток), що має захисні світлофільтри.
 • Режим роботи в основному двозмінний.
 • Темп роботи вільний. Професія має від 1 до 6 розрядів.

До плюсів професії можна віднести престижність та високу затребуваність на ринку праці, як у державному секторі економіки, так і в приватному. Молодим фахівцям, котрі тільки що закінчили училище, роботу довго шукати не доведеться – вона знаходить їх сама. Зварників без досвіду охоче приймають у житлово-комунальні господарства, в приватні організації сфери обслуговування. З набуттям досвіду, їм доручаються більш відповідальні справи і роботи в промисловості, на будівництвах. Відповідно, збільшується зарплата.

Мінуси професії – важкі умови праці, робота на відкритих будівельних майданчиках за любої погоди, велике навантаження на зір через високу яскравості електричної дуги, інфрачервоного і ультрафіолетового випромінювання. Електрозварники відносяться до професій «гарячого цеху» через високу шкідливості виробництва внаслідок великого виділення газів і тепла при зварювальних роботах.

Особисті якості.

Фізична сила і витривалість. Гострота зору і кольоросприйняття. Гнучкість, рухливість рук, ніг і всього тіла. Розвинений вестибулярний апарат. Уміння довго зосереджувати увагу. Хороша зорово-моторна координація. Просторова уява і технічне мислення. Акуратність. Врівноваженість.

Медичні обмеження.

Серцево-судинні захворювання. Захворювання дихальних органів. Порушення в роботі опорно-рухового апарату (радикуліт, остеохондроз тощо). Психічні недуги і розлади нервової системи. Дратівливість. Алергічні захворювання. Виражені дефекти зору і слуху.

Галузі застосування.

Виробничі підприємства, заводи, лабораторії по розробці і випробуванню нових виробничих зразків, будівництво. Зварювальні роботи потрібні практично на будь-якому виробництві, а молодих майстрів дуже мало. Тому зарплати у зварювальників високі: вчорашній випускник училища заробляє небагато, зварювальник зі стажем отримує більше. Але навіть перспектива отримувати хороші гроші чомусь не вражає хлопців, які вибирають більш модні і при цьому менш затребувані професії.

Можна піти навчатися у Зеленодольський професійний ліцей за напрямком « Електрозварник ручного зварювання » .

 

Електрика - "сукупність явищ,

 у яких виявляється існування,

 рух і взаємодія заряджених часток"

                        

Вибір професії – один з головних життєвих виборів, який здійснює людина у юному віці. Він має значення як для самої людини, так і для суспільства.

 Вибір професії – це по суті вибір життєвого шляху, вибір долі. Від вибору професії до душі у великій мірі залежить задоволення людини своєю долею, її щастя. 

До кінця XIX ст. людство стояло на порозі тотальної електрифікації. Так, в цей час з'явилися перші електрики - спочатку, звісно, на Заході, в Англії, та через кілька років електричні лампочки з успіхом використовували вже в царській Росії. Чимало аристократів ще не знали, що таке вмикач та вимикач, як користуватися винаходом, а головне, як зробити таке "диво" у себе вдома. Тому в позаминулому сторіччі працівники з обслуговування "люстричества" - як називали тоді електрику, були на вагу золота.

Роки минули - електричною лампою нині нікого не здивуєш, а от професія електрика й досі має шалений попит на ринку праці.

Що робить електрик?

Електрик має справу з усіма можливими видами електрообладнання. Глобально його обов’язки можна позначити словосполученням «обслуговування електротехніки», а конкретні завдання електрика залежать від того, де він працює.

Наприклад, майстер, який працює на заводі, займається монтажем, діагностикою та ремонтом верстатів, стежить за безперебійною подачею енергії на виробництво. До слова, на великих підприємствах електрики працюють у складі бригад.

У міських електромережах електрики займаються проведенням ліній електропередач, встановленням та обслуговуванням ліхтарів, а в комунальних службах — здійснюють обслуговування електроустаткування в житлових будинках.

Також електрики можуть працювати в приватних компаніях, де виконують найрізноманітніші завдання — від ремонту праски до заміни проводки у квартирі.

Скільки отримує електрик?

Зарплата електрика, так само, як і його обов’язки, залежить від того, де саме він працює, а ще від розряду електрика. Існує шість розрядів електриків, і що нижчий розряд, то менш відповідальну посаду займає фахівець і то нижчу зарплату отримує (електрики першого розряду мають базові професійні навички і не працюють з електрикою, а шостого, навпаки, — можуть стати керівниками цілої бригади електромонтерів).

Які навички потрібні електрику?

 • Профільна середньо-спеціальна або вища освіта.

 • Знання і розуміння закономірностей роботи різних електроприладів, електромереж, електросхем і ланцюгів.

 • Уміння обробляти і застосовувати на практиці дані, отримані з технічної документації електроприладу.

 • Знання основ електроніки, прикладної механіки і автоматики.

 • Обов’язкове знання способів захисту і вміння надавати першу медичну допомогу при ураженні електричним струмом.

Також, зважаючи на небезпечність і відповідальність роботи, електрик обов’язково повинен мати такі якості:

 • Міцне здоров’я і фізичну витривалість.

 • Хорошу реакцію і розвинений інстинкт самозбереження.

 • Відмінний зір.

 • Розвинену дрібну моторику рук.

 • Логічне і просторове мислення.

 • Гостре почуття відповідальності.

Переваги та недоліки в роботі електрика

  • Гідний рівень зарплати.

  • Затребуваність професії.

  • Багато можливих місць роботи — від комунального підприємства до підводного човна.

  • Можливість кар’єрного росту — професія має шість розрядів.

  • Можливість застосувати професійні навички собі на користь.

  • Постійно є небезпека отримати травму, можливо, навіть смертельну.

  • Досить висока конкуренція на ринку.

  • Можливий ненормований графік роботи або позмінний з нічними змінами.

  • Низька репутація професії і пов’язані з нею стереотипи.

Наскільки затребуваними є електрики?

Електрики потрібні там, де користуються електрикою, тобто скрізь. Попит на цих фахівців не спадає впродовж довгих років, і можна зі 100% впевненістю гарантувати, що він збережеться і в майбутньому.

Де вчитися на електрика?

Професію електрика найчастіше освоюють у технікумах і коледжах, а ще на спеціальних курсах електриків.

Також цю професію можна отримати у виші за спеціальністю «Електрик». Електрик з вищою освітою зможе піднятися кар’єрними сходами та отримати керівну посаду.

Обов'язково йдіть навчатися у Зеленодольський професійний ліцей за напрямком « Електромонтер з обслуговування підстанцій»

Ми маємо модернізовані майстерні та кабінет із спецдисципліни, в яких встановлені сучасні учнівські стенди для лабораторних та практичних робіт. Наші викладачі та майстри виробничого навчання мають великий досвід у своїй справі, які готові навчити учнів високоякісній роботі.

 

 

Бібліотека
Зверни увагу!


Національна дитяча гаряча лінія

Національна гаряча лінія

Наші фотографії
Друзі сайту


Міністерство освіти і науки України

Дніпропетровський регіональний центр оцінювання якості освіти

Департамент освіти і науки Дніпропетровської ОДА

Дніпропетровський індустріально-педагогічний технікум

Подільський спеціальний навчально-реабілітаційний соціально-економічний коледж

ZPL © 2023Створити безкоштовний сайт на uCoz