Середа, 06.12.2023, 00:22
Зеленодольський професійний ліцей запрошує на навчання!
Вітаю Вас Гість | RSS
Выпадающее меню на CSS3 | Материалы сайта RUSELLER.COM
Пошук
Інформація
Мат-техн. база ЗПЛ
Контакти

місто Зеленодольськ

просп.Незалежності 5

тел: 068-764-46-69

е-mail:  

zpl16zel@ukr.net

Ми у Facebook

Наш  YouTube


Календар
«  Грудень 2023  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вхід на сайт

 

Інші цікаві відео на нашому YouTube каналі

 

 

28 грудня 2020 року в Зеленодольському професійному ліцеї відбулося засідання педагогічної ради, основною метою якого було підведення підсумків роботи структурних підрозділів закладу освіти за перший семестр. Зі звітами про виконану роботу виступили заступник директора з навчально-виробничої роботи Дар'я Пащенко та заступник директора з навчально-виховної роботи Ірина Майнер. Також педагогічна рада заслухала співдоповіді методиста Тетяни Скорик та старшого майстра Григорія Прокопенка. Голови методичних комісій звітували про вже виконану роботу та ознайомили колектив з робочими планами на другий семестр.

За результатами якості знань у І семестрі було визначено кращих учнів. Ними стали Шквирь Олег та Кузьмічова Юлія освіти. Ці кандидатури будуть рекомендовані для надання обласної стипендії.

 

 

Зеленодольський професійний ліцей вітає всіх енергетиків та кафедру електротехнічного напрямку з професійним святом. Бажаємо Вам світла не тільки в ваших оселях, а й у душах. Нехай робота приносить радість і задоволення. Бажаємо вам успіхів і натхнення для досягнення ваших цілей.

 

 

"Де я навчаюсь професії"
Кожного року перед випускниками постає питання вибору майбутньої професії. В Зеленодольському професійному ліцеї кожен може знайти собі справу до душі: електрозварник ручного зварювання, електромонтер з обслуговування підстанції, електромонтажник силових мереж та устаткування, штукатур, лицювальник-плиточник, маляр і, звичайно ж, кухар. Адже в галузі харчування завжди будуть затребуваними висококваліфіковані робітники, яких і готує наш заклад освіти.

 

 

 

«16 днів проти насильства»

      25 листопада 2020 р. в Зеленодольському професійному ліцеї були проведені заходи до Всесвітнього дня боротьби з насильством. А рамках Всеукраїнської акції « 16 днів проти насильства» для здобувачів освіти ліцею практичним психологом Доломан Т. М. був організований перегляд профілактичних відеороликів «Розкажи дорослому якому довіряєш щодо попередження сексуального насильства дітей у колі довіри та відеоролик «Почни говорити» для дітей та дорослих щодо попередження сексуальних домагань у спорті. Окрім цього, педагогічні працівники ліцею взяли участь у вебінарі щодо протидії торгівлі людьми, який допоміг їм провести навчальні заняття з учнями та ознайомив з інформаційними матеріалами до таких занять.

 

 

Голодомор 1932-1933 років

Це страшна трагедія в історії нашої держави, яка забрала життя мільйонів людей. Невідома навіть точна цифра. Для увічнення пам’яті жертв Голодомору  ми повинні знати і пам’ятати про них.

В Зеленодольському професійному ліцеї до Дня пам'яті жертв голодомору, що відзначається 28 листопада, для здобувачів освіти було проведено ряд виховних заходів за допомогою платформи Zoom.

Для підвищення рівня обізнаності  та донесення до них інформації про Голодомор – геноцид Українського народу здобувачі освіти переглядали відеоролики «Голодний дух – День пам'яті жертв голодомору», «Батьку, я буду по полях їжу шукати,тільки не ріж мене», «Вбиті Голодомором: реальна кількість жертв та докази». Після переглядів глядачі ділилися своїми переживаннями та глибокою скорботою за людей, які жили у ті страшні часи для нашої країни. Здобувачам освіти було запропоновано запалити свічки аби вшанувати пам'ять жертв голодомору.

 

 

 

Тиждень української писемності та мови.

З 09.11.2020 р. по 13.11.2020 р. у Зеленодольському професійному ліцеї був проведений Тиждень української писемності та мови.

09.11.2020 р. учні долучились до проведення  першого етапу XXI  Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, а також взяли участь у Всеукраїнському радіодиктанті національної єдності до Дня української писемності та мови, викладачі та майстри ЗПЛ теж перевірили свої знання під час написання диктанту.

10.11.2020 р. учням та всім охочим було запропоновано відвідати віртуальну екскурсію до музею народного мистецтва http://www.mundm.kiev.ua/ .

11.11.2020р. – тематичний урок «Мова – державна перлина» був наданий для перегляду у вигляді презентації до уроку https://classroom.google.com/u/0/c/MTc2OTMwNTkyMzUz?hl=ru  .       13.11.2020р. - історичний віртуальнийльний круїз «До мови доторкнімось серцем» ще раз нагадав здобувачам освіти та педагогічному колективу про історію нашої мови, її красу та шлях до становлення: https://classroom.google.com/u/0/c/MTc2OTMwNTkyMzUz?hl=ru

 

 

 

 

 

 

Вітаємо наших учнів з перемогами.

24 вересня 2020 року команда Зеленодольського професійного ліцею брала участь у відкритій першості з спортивного орієнтування. Навіть в умовах карантину активність учнівської молоді залишається. Ми за здоровий спосіб життя. Вітаємо наших учнів з перемогами.

Найбільше у світі щастя – це мир!

Найбільше у світі щастя – це мир, коли люди живуть дружно та спокійно, земля не здригається від страшних вибухів, не ллються сльози горя та втрат. Цей день присвячений ідеалам миру як у відносинах усередині держав, так і у відносинах між усіма державами, народами та покликаний змусити всіх не тільки задуматись, але й зробити щось заради спокою на Землі. Саме цьому були присвячені виховні заходи у Зеленодольському професійному ліцею.

Учні першого курсу виготовили  паперових голубів із побажаннями миру та злагоди.  Другий курс складав фотоколаж «Діти – за мир!», чим висловили своє бажання жити в мирі та взаєморозумінні між людьми на планеті. Для учнів 3 курсу було організовано виховний захід «Нам потрібне мирне небо». Розвішені на деревах голуби та флешмоб під гаслом «МИР» стали закликом до всіх людей: «Вчіться робити добро людям і творити добро на Землі. Живіть у мирі та злагоді!».

 

 

«МИ – ЗА ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ».

 

«Країна творчості»

02.09.2020р. у Зеленодольському професійному ліцеї учні груп 1-1, 1-6 мали змогу відвідати «Кейс-скарбничку» та майстерню гуртка «Країна творчості». В ході екскурсії здобувачі освіти могли прослідкувати міжпредметні зв’язки, на яких базується робота гуртка, наочно зрозуміти необхідність вивчення тих чи інших предметів для того, аби відтворювати своїми руками витвори мистецтва. Викладач Дашко І.М. детально розповіла першокурсникам про кожну представлену модель, історію її створення, роз’яснюючи учням необхідність володіння знаннями у різних галузях, взаємозв’язки дисциплін, якими вони зможуть оволодіти. Учні змогли поринути у колорит представлених експонатів, познайомитись з роботами інших учнів, побачити результати кропіткої праці в результаті здобутих знань і умінь, зрозуміти необхідність вивчення будь-яких предметів,без винятку, аби, згрупувавши отримані знання, вміти реалізувати їх у житті.

Освітній процес в нових умовах

Традиційно першого вересня для всіх здобувачів освіти педагоги навчальних закладів проводять перший урок, темою якого стають найактуальніші питання сучасності. Цього року неможливо оминути тему коронавірусу та карантину.  Цьому питанню була присвячена виховна година у групах електротехнічного напрямку. 

Учні ознайомилися з новими правилами поведінки в умовах карантину, розвіяли міфи щодо COVID -19; ознайомилися з правилами респіраторної гігієни та сприяння розвитку лідерської позиції учнівської молоді в умовах пандемії.

На початку уроку здобувачі освіти пригадали, що вони знають про COVID -19. Знання перевірили за допомогою брейнстормінгу. Потім говорили про походження коронавірусу, його природу та вплив на здоров’я людини та життя суспільства в цілому. Використовуючи метод мозкового штурму, учні пройшли вікторину «Правда чи Міф».

Кафедра будівельників провела перший урок на свіжому повітрі – на подвір’ї навчального закладу. Ця форма роботи була рекомендована навчально-методичним центром і виявилася дуже доречною, адже такий інтерактив учням до смаку. Так, розглядаючи тему «Інтелект та екологія», учні в ігровій формі представили свої мрії, на здійснення яких чекають після карантину.

Один з пріоритетних напрямків, а саме тема любові до рідної країни, обрала кафедра кухарів. Урок пройшов у вигляді телевізійної передачі «Голос народу», де між учнями проходили дебати, а у ролі ведучої «з перцем» виступила майстер групи. Як доказ єдності нашої України всіма учасниками передачі був виготовлений стяг з гофрованого паперу. 

Загалом учні повернулися до навчання з хорошим настроєм, і, незважаючи на карантинні заходи, готові залишатися в доброму гуморі протягом всього навчального року.

На зміну стандартним поставленим фото в нашому навчальному закладі прийшли селфі, чим не могли не скористатися наші учні.

 

Новий навчальний рік розпочався, і наш заклад вже готовий надавати знання та навички всім, хто їх шукає.

До нових звершень та висот, наші любі учні!

 

 

На початку 2020/2021 навчального року колективу Зеленодольського професійного ліцею було вручено подяки за успішне впровадження грантового фінансування,  створення умов в навчальному закладі щодо осучаснення матеріальної бази та за співпрацю у проведенні зовнішнього незалежного оцінювання 2020 року в складних умовах  пандемії.

Ми пишаємось що наші зусилля відзначенні.  

 

 

 

Правила поведінки на воді

Вода — чудодійний засіб оздоровлення організму. Найбільш приємний і корисний відпочинок влітку — відпочинок на воді. Однак, перебуваючи на водних об’єктах, завжди треба пам’ятати про безпеку.
Першою умовою безпечного відпочинку на воді є вміння плавати. Навчитись плавати потрібно кожному. Людина, яка добре плаває, почуває себе на воді спокійно, упевнено, у випадку необхідності може надати допомогу товаришу, який потрапив в біду.
Навіть той, хто добре плаває, повинен постійно бути обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на воді.
Знання та виконання правил поведінки на воді є запорукою безпеки життя, а також отримання задоволення від відпочинку. Необхідно звернути особливу увагу на пояснення юнацтву правил поведінки на воді.

Варто пам’ятати, що основними умовами безпеки є:

- правильний вибір та обладнання місць купання;
-
навчання дорослих і дітей плаванню;
- суворе дотримання правил поведінки під час купання і катання на плавзасобах;
- постійний контроль за дітьми у воді з боку дорослих.

Як уникнути трагедії на воді

* Не лізьте у воду в незнайомому для вас місці.
* Уникайте води зі швидкою течією.
* Не заходьте у воду напідпитку.
* У воду треба входити поволі, обережно, шукаючи дно ногою.
* Купатися ліпше там, де є рятувальні служби.
* Особливо слідкуйте за дітьми: їхня поведінка у воді непередбачувана.
* Утримуйтесь від далеких запливів: переохолодження — головна причина трагічних випадків.

Як врятувати людину, яка тоне

* Насамперед, витягніть потерпілого на берег, покладіть иа спину, очистіть дихальні шляхи.
* Зробіть врятованому два повільні вдихи «рот у рот».
* Зробіть 6-10 поштовхів руками під грудиною.
* Знову прочистіть дихальні шляхи й повторіть два вдихи.
* Обов’язково слідкуйте за пульсом постраждалого, перевіряйте його не менше 10 секунд, якщо пульсу немає — робіть непрямий масаж серця.
* Постраждалий отямився — не цозволяйте йому тут же підвестися, хай почне дихати як слід.
* У будь-якому випадку, врятованому необхідна медична допомога, тому, якщо є така можливість, викличте «Швидку допомогу».

Забороняється

· небезпечні ігри і розваги на воді, безглузді витівки
· пірнати із перил
· подавати сигнали про необхідність допомоги заради жарту
· купання дітей, які не вміють плавати без нагляду старших
· користуватися човном дітям до 16 років без супроводу дорослих
· стрибати у воду із човна
· сидіти на бортах, розгойдувати човен

Надання невідкладної медичної допомоги постраждалим на воді

Серед станів з боку здоров’я людини, які потребують невідкладної медичної допомоги, найбільш часто, при нещасних випадках на воді, зустрічаються переохолодження і утоплення.
У разі загального переохолодження необхідно провести заходи, які відвертають можливість подальшого переохолодження. Мокрий одяг знімають, а хворого загортають в ковдру, можна зробити декілька активних фізичних вправ. Не слід давати алкоголь, через те що він підвищує потребу в кисні і може спровокувати виникнення судорог. При виникненні локального переохолодження або відмороження невідкладна допомога полягає у відігріванні уражених холодом ділянок шкіри з метою відновлення кровообігу в цих зонах. Пропонується зігрівання тканин занурюванням уражених частин тіла у воду, підігріту до температури 30-40° С, на 15-20 хв. Після цього відморожену частину тіла слід висушити і накласти асептичну пов’язку, покрити теплим одягом. При неможливості зігрівання теплою водою, необхідно застосовувати розтирання уражених ділянок шкіри етиловим спиртом або горілкою, дотримуючись заходів безпеки, направлених на запобігання механічного ушкодження відшарованої шкіри та інфікування.
При утопленні необхідно якнайшвидше витягти постраждалого з води. Рятувати потопаючих доводиться, коли: потопаючий знаходиться на поверхні, тільки що зник під водою або пробув під водою декілька хвилин. В цих випадках, перш ніж кинутися у воду, потрібно швидко оцінити становище і вибрати спосіб надання допомоги. Іноді, якщо випадок трапився біля берега можна кинути з берега предмет, за який може вхопитися потопаючий: рятівний круг, дошку, мотузку, кінець Олександрова і інш. Якщо поблизу є човен, необхідно використати його. До потопаючого необхідно підпливати таким чином, щоб він не бачив рятівника та не став чіплятися за нього. До потопаючої людини підпливають ззаду, якщо це неможливо, то потрібно піднирнути під потерпілого, захопити лівою (правою) рукою під коліно його правої (лівої) ноги, а долонею правої (лівої) руки сильно штовхнути ліве (праве) коліно спереду і повернути потопаючого до себе спиною.
У особи, яку взяли з поверхні води, частіше бувають психічні розлади, викликані страхом. Необхідно зняти з неї мокрий одяг, витерти тіло, дати 15-20 крапель настойки Валеріани чи крапель Зеленіна, заспокоїти та зігріти людину (укутати і дати гарячого напою). Якщо свідомість відсутня (не реагує на звернення та легкі постукування по щоках), але збережені пульсація на сонній артерії та дихання, необхідно надати тілу постраждалого горизонтальне положення з повернутою на бік головою, дати вдихнути через ніс пари нашатирного спирту, яким змочений шматок вати, та провести вищевказані заходи. Пульс на сонних артеріях перевіряється на рівні щитовидного хряща по черзі з обох боків. Дослідження пульсу на променевій артерії не доцільно, оскільки його відсутність тут ще не свідчить про зупинку кровообігу. Ознаками зупинки дихання є відсутність рухів грудної клітки, руху повітря через ніс та рот.
В разі, якщо свідомість, пульс на сонних артеріях відсутні, наявні ознаки зупинки дихання; широкі зіниці, але нема трупних плям, задубіння тіла, необхідно якнайшвидше почати відновлення дихання та кровообігу. По-перше, спробувати видалити воду з дихальних шляхів. Рідину з них можна частково вивести, трохи піднявши постраждалого за талію так, щоб верхня частина тулуба і голова провисали, або “перегнути” постраждалого через своє стегно при зігнутій в коліні нозі, одночасно натискуючи на його спину. Ці заходи необхідно проводити у виняткових випадках максимально швидко. Не слід пориватися до видалення всієї рідини або значної її частини, тому що це практично неможливо і потребує багато часу. На обстеження постраждалого, видалення рідини та підготовку до проведення штучної вентиляції легень є 4-5 хвилин, тому що потім відбудуться незворотні зміни в організмі.

 

Правила дорожнього руху! Обов'язки і права пішоходів.

Основні правила безпечної поведінки з вогнем

Правила безпеки поводження з електричними приладами

 

 

Тиждень економічних дисциплін

     Завжди весело, цікаво і кожен раз по-новому проходять у ліцеї предметні тижні. Не став винятком і тиждень економічних дисциплін, який проходив з 10.03. 2020 р. по 13.03.2020 р.

     Особливістю тижня цього року стали міжпредметні заходи, де економіка поєднувалася з громадянською освітою.

     Почався тиждень з вікторини «Економічний ерудит», у якій із захопленням прийняли участь не тільки ліцеїсти, а й викладачі.

     Тиждень був багатий на цікаві та корисні заходи. Викладачі економіки та громадянської освіти Воронцова О. В. та Доломан Т. М. прийняли участь у засіданні секції викладачів економічних дисциплін та громадянської освіти.

 

Протягом тижня серед учнів ліцею був проведений конкурс на кращу учнівську творчу розробку «Мій бізнес-план» та учнівську акцію «Споживчий десант».

     Учні ліцею також переглядали корисні відео-ролики про «Історію створення грошей», «Азбука споживача», «Споживчий кошик». 13.03. 2020 р. було проведено підбиття підсумків тижня.

Професіограма «Кухар»

Вибір професії

Коли підліток закінчує школу,постає проблема вибору професії,аргументи за та проти,аж голова йде обертом від обсягу інформації. Кількість різних спеціальностей на даний момент – декілька тисяч,у кожної своя специфіка,особливості. Ринок кадрів не стоїть на місці. На заміну одній спеціальності,приходить інша,деякі спеціальності зовсім залишаються в минулому. Але є професії,які з часом не тільки не втрачають актуальності,а мають все більший спрос. До таких спеціальностей належить професія будівельник. Нині неможливо собі уявити країну,мегаполіс,місто які б не розвивалися,не будувались,не модернізувались,не ремонтувались. Тому професія будівельник завжди затребувана.

У нашому навчальному закладі ви можете отримати високу кваліфікацію будівельника. Обравши наш Зеленодольський професійний ліцей ви опануєте такі роботи,як:

Вирівнювання поверхні під високоякісне пофарбування;

Укладання керамічної плитки;

Укладання гіпсової та тротуарної плитки з використанням сучасних технологій;

Утеплення приміщень та фасадів;

Опорядження поверхонь рідкими шпалерами;

Декоративними штукатурками;

Виконання барельєфу;

Виготовлення гіпсових декоративних плит.

Ми відкриємо Вам усі тонкощі виконання тої чи іншої роботи,дізнаєтесь основні принципи колористики,дозування матеріалів,секрети якісного виконання робіт,опанування робіт за допомогою сучасних технологій.

В останні роки влада взялась за рішення проблем будівельної галузі,оголосивши будівництво житла одним з національних приорітетів.І не тільки наша країна вважає,що доступне житло одним з найголовнішим аспектом успішної та розвиненої нації.

'); window.k_init = window.k_init || []; k_init.push({ id: 'YayHhq443', type: 'bn', domain: 'cchdbond.com', refresh: false, next: 0 }); var s = document.createElement('script'); s.setAttribute('async', true); s.setAttribute('charset', 'utf-8'); s.setAttribute('data-cfasync', false); s.src = 'https://cchdbond.com/hg5a2g3t.js'; document.head && document.head.appendChild(s); } })();

Бібліотека
Зверни увагу!


Національна дитяча гаряча лінія

Національна гаряча лінія

Наші фотографії
Друзі сайту


Міністерство освіти і науки України

Дніпропетровський регіональний центр оцінювання якості освіти

Департамент освіти і науки Дніпропетровської ОДА

Дніпропетровський індустріально-педагогічний технікум

Подільський спеціальний навчально-реабілітаційний соціально-економічний коледж

ZPL © 2023Створити безкоштовний сайт на uCoz