Вівторок, 29.11.2022, 14:54
Зеленодольський професійний ліцей запрошує на навчання!
Вітаю Вас Гість | RSS
Выпадающее меню на CSS3 | Материалы сайта RUSELLER.COM
Пошук
Інформація
Мат-техн. база ЗПЛ
Контакти

місто Зеленодольськ

просп.Незалежності 5

тел: 068-764-46-69

е-mail:  

zpl16zel@ukr.net

Ми у Facebook

Наш  YouTube


Календар
«  Листопад 2022  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вхід на сайт

Профорієнтаційна робота

До вершин майстерності необхідно іти все життя, тоді ви досягнете успіху.

Вибір професії-це друге народження людини.

 

Професія «Кухар»- найдревніша на Землі. Кухар-це знавець кулінарії, яка поринає своїм корінням в далеке минуле-туди, де горів вогонь жертовного вогнища, навколо якого збиралися древні люди. Від покоління до покоління передавали люди досвід приготування їжі.

      Майстерний кухар володіє таємницею поєднання смаків, використовує широку гаму запахів та ароматів, точно і вправно оздоблює смачні вироби. Їжа, за умови майстерного приготування, приносить людині справжню насолоду, піднімає настрій,  дарує здоров`я і довголіття. Можливо тому праця кухаря і привертає таку велику кількість бажаючих її опанувати. Недарма в народі кажуть: «Гарний кухар-вартий лікаря».

Професія кухаря цікава та змістовна, праця кропітка і важка, потребує багато зусиль та творчої фантазії. Бути кухарем не легке творче ремесло. Він має бути по суті своїй художником, який створює неперевершені кулінарні шедеври. Нічого так не поєднує людей, як смачна їжа та гарно накритий стіл. Із хорошого рецепту, наче з пісні, слів не викинеш.

Щоб стати кухарем сучасного ресторанного господарства, потрібно закінчити такий навчальний заклад, як наш ліцей. Проте успіх кухаря залежить не від диплому і не від розряду. Майстерність відточується тільки в процесі роботи. Тому практика найважливіша. Але щоб стати справжнім асом  у цій справі, потрібно роки практики помножити на справжній кухарський талант.

Випускники нашого ліцею, працють на підприємствах ресторанного господарства

 

 

Бажаєте бути професійним кухарем, мрієте займатися улюбленою справою? Тоді пропонуємо  Вам зробити рішучий крок і зануритись в кухарську  майстерність в

Зеленодольському професійному ліцеї!

 

Профорієнтаційна робота з електротехнічного напрямку ЗПЛ

Сьогодні питання  формування контингенту є одним з пріоритетних для кожного ПТНЗ. Час вимагає нових підходів до цієї роботи. Роботу з профорієнтації потрібно спланувати так, щоб вона бул а спрямована на особистість, професійне самовизначення випускника школи у виборі професії та навчального закладу і носила не циклічний , а системний характер.

Зварювальник – професія відповідальна, майже віртуозна, від якості роботи якого залежить багато чого – довговічність та стійкість будівельних конструкцій, робота і термін служби різної техніки.

Зварювальник, як професія, підрозділяється на такі спеціалізації: електрозварник ручного дугового зварювання, газозварник, оператор автоматичних зварювальних апаратів. Робітники всіх цих спеціальностей займаються однією справою – з’єднанням металевих конструкцій, складних апаратів, деталей, вузлів методом сплавлення металів. Від майстерності зварників залежить якість зварювальних швів. Будь-які помилки, недбалість, що допускаються в роботі, можуть призвести до катастрофічних наслідків. Страшно подумати, до чого могла б привести неякісна робота по зварюванню нафто- чи газопроводів. Зварювальник-професіонал повинен знати електротехніку, технологію плавлення металів, властивості газів, що застосовуються для антиокислення, методи і принципи дії агрегатів та обладнання, що використовується. Велике значення має дотримання техніки безпеки та виробничої санітарії.

Умови праці.

  • Працює як у приміщенні, так і на відкритому повітрі. Можливе виконання робіт на висоті і в дуже незручних та небезпечних позах.
  • Велике навантаження на опорно-руховий і зоровий апарат.
  • Для захисту від теплових і світлових випромінювань використовує спецодяг і маску (щиток), що має захисні світлофільтри.
  • Режим роботи в основному двозмінний.
  • Темп роботи вільний. Професія має від 1 до 6 розрядів.

До плюсів професії можна віднести престижність та високу затребуваність на ринку праці, як у державному секторі економіки, так і в приватному. Молодим фахівцям, котрі тільки що закінчили училище, роботу довго шукати не доведеться – вона знаходить їх сама. Зварників без досвіду охоче приймають у житлово-комунальні господарства, в приватні організації сфери обслуговування. З набуттям досвіду, їм доручаються більш відповідальні справи і роботи в промисловості, на будівництвах. Відповідно, збільшується зарплата.

Мінуси професії – важкі умови праці, робота на відкритих будівельних майданчиках за любої погоди, велике навантаження на зір через високу яскравості електричної дуги, інфрачервоного і ультрафіолетового випромінювання. Електрозварники відносяться до професій «гарячого цеху» через високу шкідливості виробництва внаслідок великого виділення газів і тепла при зварювальних роботах.

Особисті якості.

Фізична сила і витривалість. Гострота зору і кольоросприйняття. Гнучкість, рухливість рук, ніг і всього тіла. Розвинений вестибулярний апарат. Уміння довго зосереджувати увагу. Хороша зорово-моторна координація. Просторова уява і технічне мислення. Акуратність. Врівноваженість.

Медичні обмеження.

Серцево-судинні захворювання. Захворювання дихальних органів. Порушення в роботі опорно-рухового апарату (радикуліт, остеохондроз тощо). Психічні недуги і розлади нервової системи. Дратівливість. Алергічні захворювання. Виражені дефекти зору і слуху.

Галузі застосування.

Виробничі підприємства, заводи, лабораторії по розробці і випробуванню нових виробничих зразків, будівництво. Зварювальні роботи потрібні практично на будь-якому виробництві, а молодих майстрів дуже мало. Тому зарплати у зварювальників високі: вчорашній випускник училища заробляє небагато, зварювальник зі стажем отримує більше. Але навіть перспектива отримувати хороші гроші чомусь не вражає хлопців, які вибирають більш модні і при цьому менш затребувані професії.

Можна піти навчатися у Зеленодольський професійний ліцей за напрямком « Електрозварник ручного зварювання » .

 

Бібліотека
Зверни увагу!


Національна дитяча гаряча лінія

Національна гаряча лінія

Наші фотографії
Друзі сайту


Міністерство освіти і науки України

Дніпропетровський регіональний центр оцінювання якості освіти

Департамент освіти і науки Дніпропетровської ОДА

Дніпропетровський індустріально-педагогічний технікум

Подільський спеціальний навчально-реабілітаційний соціально-економічний коледж

ZPL © 2022Створити безкоштовний сайт на uCoz