Вівторок, 29.11.2022, 13:19
Зеленодольський професійний ліцей запрошує на навчання!
Вітаю Вас Гість | RSS
Выпадающее меню на CSS3 | Материалы сайта RUSELLER.COM
Пошук
Інформація
Мат-техн. база ЗПЛ
Контакти

місто Зеленодольськ

просп.Незалежності 5

тел: 068-764-46-69

е-mail:  

zpl16zel@ukr.net

Ми у Facebook

Наш  YouTube


Календар
«  Листопад 2022  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Вхід на сайт
Доломан Тетяна Миколаївна практичний психолог
Освіта: Криворізький державний педагогічний університет, 2011 рік,                                                      
спеціальність "біологія та практична психологія"
Життєве кредо:    ""Цінуй те що маєш, але не зупиняйся на досягнутому,
                               незважаючи на перешкоди, іди завжди вперед!"
                              "Віра, наполегливість і оптимізм творять чудеса!"
 
 
КЛЯТВА ПСИХОЛОГА:

Ступаючи на шлях практичної психології, я присягаюся, що всі мої знання і здібності вкладу в свою непросту роботу. У моїх руках душа значить, і доля того, хто звернувся до мене за допомогою. Все, що я умію і знаю, все, чим природа і люди обдарували мене як особистість, — для тих, хто йде до мене. Я не допущу, щоб те, що я дізналася про людину, обернулося проти неї. Оволодіваючи професією психолога, гаряче бажаю тільки одного — бути для людей тим, кому можна довіритися. І я не зганьблю свою професію некомпетентністю, некваліфікованістю, непорядністю, байдужістю.. І хай успіх супроводить мені в моєму щирому прагненні спонукати і розвинути добро в дитині, допомогти їй в скрутні хвилини її поступового дорослішання, прийняти, цінувати і берегти загадку її неповторної індивідуальності.. 
* соціально-психологічне забезпечення процесу реформування освіти на всіх її рівнях;
* здійсненняпсихологічної експертизи , соціально-психологічної корекції, соціальної реабілітації учнівської молоді;
* психологічна просвіта всіх учасників навчально-виховного процесу.
 
 Основні напрямки роботи психолога:
 
1. Формування ключових компетентностей учнів;
2. Сприяння процесу адаптації учнів до ліцею.
3. Навчання учнів та вчителів прийомам ефективного спілкування, вирішення конфліктних ситуацій та саморегуляції.
4. Профілактика залежних форм поведінки і виховання здорового способу життя, профілактика девіантної поведінки та насильства.
5. Виявлення обдарованих учнів та ін.
 
 
Поради психолога педагогам:

 Рекомендації можуть бути діагностичній і коректувальній спрямованості. Вони повинні застосовуватися з урахуванням вираженості і інших властивостей агресивної поведінки, соціальної ситуації, в якій виявляється агресивність у дитини «тут і зараз»; у процесі, до або після проявів агресії. Для зручності рекомендації згруповані по стратегіях корекції емоційних і поведінкових розладів у дітей і умовах ефективності ігрової терапії

 

Статті для батьків

Статті для вчителів

Статті для учнів

Цікаво знати

 

Стратегія на усвідомлення дитиною агресивної і невпевненої поведінки: постарайтеся зрозуміти характер дитячої агресивності - захисний або більш схожий на жорстокість без співчуття до скривджених; стимулюйте усвідомлення дітьми особливостей запальної і невпевненої поведінки; допомагайте агресивним дітям адекватно оцінювати емоційний стан дитини-жертви, а не тільки власне; прагнете поставити агресивну дитину на місце дитини-жертви агресії, утиски; частіше розмовляйте з агресивною дитиною про палітру його власних емоційних станів; частіше питайте у агресивних дітей про варіанти виходу з конфліктної ситуації; пояснюйте агресивній дитині, якими іншими неагресивними способами він може самостверджуватися, звернути на себе увагу серед інших людей; поясните дитині що таке спалах гніву, покажіть руками, намалюйте стимулюючи позитивні емоції, інтерес і відчуття гумору у дитини; питайте агресивну дитину в яких випадках він найчастіше стає сердитим, втрачає над собою контроль; пояснюйте агресивній дитині, навіщо необхідно і що означає «контролювати» власну агресію. 

Використовуйте стратегію стимуляції гуманних відчуттів у агресора до інших дітей: стимулюйте у агресивних дітей уміння визнавати власні помилки, переживання відчуття незручності, провини за агресивну поведінку; учите дитину не звалювати провину за його агресивну поведінку на інших; розвивайте у агресивних дітей відчуття эмпатии, співчуття до інших, одноліткам, дорослим і живому миру.

Стратегія на отреагирование агресивної поведінки дітьми: допомагайте дитині виражати негативні емоційні стани не гнівом і ворожістю, а іншими емоціями і поведінкою; учите випліскувати гнів в прийнятній формі; учите агресивну дитину говорити словами про те, що йому подобається або не подобається; учите дитину висловлювати агресію, а не фізичною агресією; прагнете, використовуючи відчуття гумору, пояснювати дитині схильному до агресії, що: «Якщо хтось на тебе гавкає, то не треба гавкати (реагувати) у відповідь».

Стратегія на моделювання через провокацію, і подолання стану «тут і зараз»: учите агресивних і образливих дітей, передаючи м'яч по кругу обмінюватися необразливими іменами, жартівливими прізвиськами; якщо дитина спеціально дратує інших, то створюйте ігрові ситуації, в яких йому доводиться брати відповідальність за таку поведінку.

Стратегія на перемикання стану: стимулюйте позитивні емоції у агресивних дітей з метою перемикання з агресивного стану на інше; використовуйте новизну, незвичність, несподіванку ігрової і неігрової поведінки, дій з предметами, щоб перемкнути дитину на неагресивну поведінку.

Стратегія на попередження агресивних станів: 1) У дитини - не навішуйте ярлики на агресивну дитину «ти злий», «забіяка», «забіяка», «вредина» і образливіших; 2) У дорослого - пам'ятаєте, що у вас є, як мінімум 15 стратегій, тобто найбільш загальних способів зміни поведінки.

Використовуйте стратегію стимуляції відчуття гумору: для непрямої оцінки, а не провокації ситуаційно-особової агресії у дітей.

Вправи для вчителів:

Вправа «Прес».

Суть вправи полягає в наступному. Вчитель представляє усередині себе, на рівні грудей, могутній прес, який рухається зверху вниз, пригнічуючи виникаючу негативну емоцію і внутрішню напругу, пов'язану з нею. При виконанні вправи важливо добитися виразного відчуття фізичної тяжкості внутрішнього преса, що пригнічує і як би виштовхує вниз небажану негативну емоцію і енергію, яку вона з собою несе.

Вправа «Дерево».

Прямуючи з роботи додому, в міському транспорті, вчитель стоїть і представляє себе деревом (яким йому подобається, з яким він може себе найбільш ототожнити). Необхідно детально програти в свідомості образ цього дерева: його могутній або гнучкий стовбур, гілки, що переплітаються, листя, що колишеться на вітрі, відвертість крони назустріч сонячним променям і волозі дощивши, циркуляцію живильних соків по стовбуру, коріння, міцно вросле в землю. Необхідно відчути якомога реальніше живильні соки, які коріння витягають із землі. Земля - це символ життя, коріння - це символ зв'язку людини з реальністю. Уявлення стомленим вчителем пророслого в землю коріння «його» дерева є по суті справи, символізування і тим самим актуалізація його внутрішніх взаємозв'язків з реальністю, стабілізація, зміцнення упевненості в собі.

Вправа «Руки».

У Вас йде урок. Клас зайнятий рішенням задачі. У класі коштує тиша, і Ви можете декілька хвилин приділити собі. Сьогодні у Вас это- п'ятий урок, і Ви, звичайно, втомилися. Сядьте на стілець, трохи витягнувши ноги і скинувши руки вниз. Постарайтеся уявити собі, що енергія втоми «витікає» з грон рук в землю, - нот вона струмує від голови до плечей, перетікає по предплечьям, досягає ліктів, спрямовується до кистей і через кінчики пальців просочується вниз, в землю. Ви виразно фізично відчуваєте теплу тяжкість, що ковзає по Ваших руках. Посидите так хвилини 1,5-2, а потім злегка потрясіть гронами рук, остаточно избавляясь від своєї втоми. Легко, пружинисто встаньте, пройдіться по класу. Порадійте питанням, які задають діти, постарайтеся відкрито і з ножною готовністю йти назустріч ним, відповідаючи докладно і детально.

Бібліотека
Зверни увагу!


Національна дитяча гаряча лінія

Національна гаряча лінія

Наші фотографії
Друзі сайту


Міністерство освіти і науки України

Дніпропетровський регіональний центр оцінювання якості освіти

Департамент освіти і науки Дніпропетровської ОДА

Дніпропетровський індустріально-педагогічний технікум

Подільський спеціальний навчально-реабілітаційний соціально-економічний коледж

ZPL © 2022Створити безкоштовний сайт на uCoz